Kineziológia

Részletek

Általam használt kineziológiai irányzatok

One Brain® /Three in One Concepts-Érzelmi stresszoldás

„A legmegfelelőbb módszer arra, hogy elérd az áhított jövőt az, ha megvalósítod!” – Gordon Stokes

Kidolgozása Gordon Stokes, Daniel Whiteside és Candace Callaway nevéhez fűződik.

Elnevezése: “One Brain” Kineziológia (Egységes Agy) azon a koncepción alapul, hogy agyunk két féltekéjének együttes, összerendezett működése a feltétele annak, hogy egészséges, boldog, harmonikus egyének lehessünk. Mikor érzelmi stressz hatása alatt vagyunk, az agy teljes képességét nem tudjuk kihasználni, a bal agyfélteke pánik üzemmódra kapcsol, ami “üss vagy fuss” reakció néven ismert. Ha az érzelmi stressz állapotából kiszabadulunk, képesek leszünk nyugodtan és hatékonyan működni, mivel a bal agyfélteke logikája és a jobb agyfélteke kreativitása akadálytalanul elérhető lesz. Az Egy Agy rendszerének a gerince Viselkedési Barométer. Segítségével tudatos, tudatalatti, és testi szinten beazonosítható a kliens érzelmi állapota. Azok az érzelmek állnak a középpontban, melyek egy stressz alkalmával blokkolódnak. Minden átélt fájdalom, félelem, fájdalomtól való félelem energiablokádokat hoz létre a testben.

A One Brain módszer az agy koordinált működésre összpontosít. Nem a betegséggel foglalkozik, hanem a stresszt azonosítja be. A jelen fájdalma és a múlt megélt traumája analóg kapcsolatot képez. Különböző korrekciós gyakorlatok az új döntést, testi szinten megtámogatják, ezért hatásuk igen jelentős. A korrekciók az érzékszerveinken keresztül hatnak a test energetikai állapotára.

Részletek

Milyen eseteknél alkalmazható?

A One Brain módszer bizonyítottan eredményes a stressz okozta problémák számos esetében. Például önértékelési zavaroknál, párkapcsolati problémáknál, beszédhibáknál, félelmeknél, gátlásoknál. Dyslexia, dysgraphia, dyscalculia kezelésére is sikerrel alkalmazható. Tanulási nehézségek, fájdalmak, álmatlanság, depresszió, asztma, allergia, kényszeres viselkedések és számtalan testi és lelki probléma megoldásában segít. Bármilyen olyan „probléma” esetén, ami negatív érzelmi stresszhez köthető, eredményesen alkalmazható a One Brain módszer.

Részletek

Touch for health, Gyógyító érintés, érintés az egészségért

„Az egészség: testi, lelki, szellemi harmónia”- Dr. John F. Thie

 Dr. John F. Thie dolgozta ki a kutatásai és tapasztalatai alapján 1963-ban, amellyel nemcsak pszichés problémákat, betegségeket lehet megelőzni, hanem alkalmas a fizikai és pszichikai egyensúly megtartására és helyreállítására. A TfH a keleti gyógymódok (meridián, akupunktúra és az akupresszúra) és a modern nyugati orvostudomány szintézise, amely összekapcsolja a kiropraktika, a táplálkozástudomány és a kineziológia ismereteit.

A Touch for Health minden kineziológiai rendszer alapját képezi. A kineziológiai ágak közül elsőként alakult ki, módszereire és ismeretanyagára épülve fejlődött ki a sok egyéb ág is, ezért a TfH ismerete segíti a többi ág teljesebb megértését is.

Fő célja a test energetikai rendszereinek kiegyensúlyozása főleg a kínai meridián rendszerre és az öt elem tanra épülve. A meridiánokhoz tartozó izmokat tesztelve képet kapunk a test energetikai állapotáról. Az eltéréseket korrigálva egyensúlyba hozhatjuk a szervezetet fizikai, energetikai, érzelmi és mentális síkokon. A blokkok feloldása segít céljaink elérésében, adottságaink kiterjesztésében is.

Részletek

Stress Release / Jó Közérzet Kineziológiája / Wellness Kineziológia

„Ha ma csökkentjük a stresszt, megelőzhetjük a holnap betegségeit” –Dr. Wayne Topping

Ez a kineziológiai módszer alapvető stresszoldó technikákat alkalmaz az izomteszteléssel ötvözve. A rendszer foglalkozik a halogatással, kiégettséggel, fóbiákkal, függőségekkel, a rögzült érzelmekkel, a negatív hitrendszerekkel, illetve azzal hogy adott problémával kapcsolatban mely szerv reflexpontok billentek ki az egyensúlyból.

A kineziológia ezen ágát Dr.Wayne W. Topping alkotta meg.

Selye János stressz elméletét alkalmazta a gyakorlatban a kineziológia keretei között.

Selye a stressz három különálló szakaszát különböztette meg:

  • A vészhelyzeti reakció szakaszában a test riadót fúj, a stresszor megjelenésére adott válaszként. Az ellenállóképesség csökken. Ez az „üss vagy fuss” reakció.
  • Ezután az ellenállás szakasza következik. A test az ellenállóképességét a normális fölé emeli, hogy alkalmazkodjon a stresszor folyamatos jelenlétéhez.
  • A kimerültség szakaszában a testnek nincs tovább energiája a stresszorhoz való igazodáshoz, és megjelennek a stresszel kapcsolatos betegségek jelei.


A stresszreakciók létfontosságúak, hiszen nagymértékben növelik a túlélési esélyeinket valódi vészhelyzet idején, azonban egészségünk ellen hat, ha a stresszreakciót folyamatosan, szükségtelenül váltjuk ki.

Részletek

BRAIN GYM® EDU-Kineziológia® / Pedagógiai Kineziológia

A Brain Gym a kineziológia egyik, főként gyermekeknek szóló mellékága, amely segíthet a képességek fejlesztésében, ezáltal a gyermekek könnyedén vissza tudnak térni a “játszva tanulni” állapotába, ha ez valamiért korábban eltűnt.

A Brain Gym (agytorna) módszer a test-elme rendszer közötti hatékony kommunikációt segíti és korrigálja, mégpedig úgy, hogy növeli a játék és a kreativitás szerepét, ezáltal csökkenti a teljesítményt hátráltató stresszt.

Az egyensúlyteremtő gyakorlatokat úgy tervezték meg, hogy természetes fejlődésünkhöz hasonlóan, mozgáson keresztül fejlesszék az idegpályákat. Ezzel a rendszerelmélettel összehangoljuk a testet és az agyat, a jobb és a bal agyféltekét, továbbá az agy egyéb dimenzióit.

Energetikai egyensúlyba állítjuk a látást és a hallást, hogy ezáltal a mozgás is összehangoltan tudjon működni az aggyal.
Ha bármelyik területen energetikai elakadás van, akkor azt tapasztalhatjuk, hogy gyermekünk kedvetlenül tanul vagy sok esetben az egyszerű feladatok is kimerítik.

Miben segít?

  • kommunikációs, megértési ,szervezési nehézségekkel leküzdése
  • tanulási blokkokkal feloldása
  • önbecsülés, teljesítmény fejlesztése
  • problémamegoldó gondolkodás elősegítése
  • diszlexia, diszgráfia
  • rendezetlen íráskép
  • betűtévesztés
  • akadozó olvasás
  • helyesírási hibák
  • görcsös ceruzafogás
  • figyelemzavar
  • körömrágás
  • jobb és bal oldal tévesztése
  • bepisilés
  • hiperaktivitás